Radar Telegram alerts افتح Radar

בחירות מוניציפליות בדרום אפריקה: ה-ANC מאבדת גובה, המדינה צועדת לקראת קואליציות ב-4 בנובמבר נערכו בחירות מוניציפליות בדרום אפריקה - 136,790 מועמדים התמודדו על 10,526 מושבים. אחוז ההצבעה עמד על 54.5%, כאשר כ-15.9 מיליון מתוך 29.2 מיליון הבוחרים הרשומים הצביעו. התוצאות הרשמיות יפורסמו תוך שבעה ימים לאחר סגירת הקלפיות. לאחר עיבוד של 50% מהקלפיות, ANC מקבל 31.75%, DA - 26.33%. הבא: חבר הכנסת - 7.86%, EFF - 5.81%, ActionSA - 4.07%, IFP - 3.88%. ה-DA מוביל ב-Gauteng וב-הכף המערבי, חבר-כנסת מוביל ב-קוואזולו-נטאל, וה-ANC מוביל בששת המחוזות האחרים. התוצאה העיקרית היא ירידה משמעותית בחלקה של ה-ANC בהשוואה לבחירות 2021 (אז כ-45.6%). יו"ר ה-ANC, גוויד מנטשה, דחק במפלגה לקבל את התוצאה "גם אם היא לא מתאימה לה" ולא לפגוע באמינות חברת החשמל, והדגיש את מוכנותה לקואליציות שבהן אין רוב. מנהיג ה-DA, ג'ורדן היל-לואיס, אמר שהוא מוכן לנהל משא ומתן עם כל הכוחות הפוליטיים, אך קרא לדיון בקואליציות לפני השלמת הספירה היה מוקדם מדי. אנליסטים אומרים שתרחיש סביר הוא קואליציה של ANC-DA בערים גדולות, כולל יוהנסבורג, בדומה לשיתוף פעולה בממשל הלאומי. האלטרנטיבה ל-ANC היא ברית עם ה-EFF ועם חבר הכנסת של ג'ייקוב זומה.

תרגם לעברית

Южный экспресс · · المصدر

🇿🇦 South Africa · الخريطة

בחירות מוניציפליות בדרום אפריקה: ה-ANC מאבדת גובה, המדינה צועדת לקראת קואליציות ב-4 בנובמבר נערכו בחירות מוניציפליות בדרום אפריקה - 136,790 מועמדים התמודדו על 10,526 מושבים. אחוז ההצבעה עמד על 54.5%, כאשר כ-15.9 מיליון מתוך 29.2 מיליון הבוחרים הרשומים הצביעו. התוצאות הרשמיות יפורסמו תוך שבעה ימים לאחר סגירת הקלפיות. לאחר עיבוד של 50% מהקלפיות, ANC מקבל 31.75%, DA - 26.33%. הבא: חבר הכנסת - 7.86%, EFF - 5.81%, ActionSA - 4.07%, IFP - 3.88%. ה-DA מוביל ב-Gauteng וב-הכף המערבי, חבר-כנסת מוביל ב-קוואזולו-נטאל, וה-ANC מוביל בששת המחוזות האחרים. התוצאה העיקרית היא ירידה משמעותית בחלקה של ה-ANC בהשוואה לבחירות 2021 (אז כ-45.6%). יו"ר ה-ANC, גוויד מנטשה, דחק במפלגה לקבל את התוצאה "גם אם היא לא מתאימה לה" ולא לפגוע באמינות חברת החשמל, והדגיש את מוכנותה לקואליציות שבהן אין רוב. מנהיג ה-DA, ג'ורדן היל-לואיס, אמר שהוא מוכן לנהל משא ומתן עם כל הכוחות הפוליטיים, אך קרא לדיון בקואליציות לפני השלמת הספירה היה מוקדם מדי. אנליסטים אומרים שתרחיש סביר הוא קואליציה של ANC-DA בערים גדולות, כולל יוהנסבורג, בדומה לשיתוף פעולה בממשל הלאומי. האלטרנטיבה ל-ANC היא ברית עם ה-EFF ועם חבר הכנסת של ג'ייקוב זומה.

בחירות מוניציפליות בדרום אפריקה: ה-ANC מאבדת גובה, המדינה צועדת לקראת קואליציות ב-4 בנובמבר נערכו בחירות מוניציפליות בדרום אפריקה - 136,790 מועמדים התמודדו על 10,526 מושבים. אחוז ההצבעה עמד על 54.5%, כאשר כ-15.9 מיליון מתוך 29.2 מיליון הבוחרים הרשומים הצביעו. התוצאות הרשמיות יפורסמו תוך שבעה ימים לאחר סגירת הקלפיות. לאחר עיבוד של 50% מהקלפיות, ANC מקבל 31.75%, DA - 26.33%. הבא: חבר הכנסת - 7.86%, EFF - 5.81%, ActionSA - 4.07%, IFP - 3.88%. ה-DA מוביל ב-Gauteng וב-הכף המערבי, חבר-כנסת מוביל ב-קוואזולו-נטאל, וה-ANC מוביל בששת המחוזות האחרים. התוצאה העיקרית היא ירידה משמעותית בחלקה של ה-ANC בהשוואה לבחירות 2021 (אז כ-45.6%). יו"ר ה-ANC, גוויד מנטשה, דחק במפלגה לקבל את התוצאה "גם אם היא לא מתאימה לה" ולא לפגוע באמינות חברת החשמל, והדגיש את מוכנותה לקואליציות שבהן אין רוב. מנהיג ה-DA, ג'ורדן היל-לואיס, אמר שהוא מוכן לנהל משא ומתן עם כל הכוחות הפוליטיים, אך קרא לדיון בקואליציות לפני השלמת הספירה היה מוקדם מדי. אנליסטים אומרים שתרחיש סביר הוא קואליציה של ANC-DA בערים גדולות, כולל יוהנסבורג, בדומה לשיתוף פעולה בממשל הלאומי. האלטרנטיבה ל-ANC היא ברית עם ה-EFF ועם חבר הכנסת של ג'ייקוב זומה.

المزيد على Radar

هل تريد رؤية كل التقارير لحظة بلحظة؟

مئات المصادر حول العالم، مترجمة إلى لغتك، مع تنبيهات لما يهمك.

سجّل مجانًا
Share on WhatsApp Get alerts on Telegram